بیوگرافی مجید بنی فاطمه

0 287

بیوگرافی مجید بنی فاطمه

مداحی و نوحه سرایی در کشور ما که بخش قابل توجهی مسلمان هستند، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. به همین خاطر بستری فراهم می‌شود برای افراد مختلف تا بتوانند پتانسیل‌های خود را در این زمینه نشان دهند. یکی از این افراد که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های زیادی از وی در حوزه مداحی شاهد بودیم، مجید بنی فاطمه است. او با آثار فوق العاده خود در زمینه مداحی افراد زیادی را به خود علاقه مند کرده است. به همین خاطر در سعی داریم تا مروری کوتاه و مختصر بر بیوگرافی مجید بنی فاطمه داشته باشیم. پس تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

تولد ، کودکی و شروع به مداحی بنی فاطمه

سید مجید بنی فاطمه در ماه بهمن سال ۱۳۵۶ خورشیدی در تهران متوبد شده است. او در خیابان جیحون رشد پیدا کرد . او هنگامی که فثط ۶ سال داشت به نوحه هایی که از مساجد پخش می‌شد گوش می‌داد و سعی میکرد تا آن‌ها را حفظ کرده و بازخوانی کند. اما زمانی که تصمیم گرفت این کار را به طور حرفه ای دنبال کند، ۱۵ سال سن داشت یعنی حدود سال ۱۳۷۱ خورشیدی. او تصمیم خود را گرفته بود تا درباره اهل بیت (ع) نوحه خوانی کند.

به گفته خود بنی فاطمه او در سال ۷۳ با یکی از مداحان بزرگ به نام سعید حدادیان آشنا شده بود. این آشنایی منجر به پیشرفت بسیاری در وی شد. در اولین جلسه ملاقاتی که داشتند در حضور محمود کریمی شروع به مداحی کرد و این دقیقا نقطه عطف وی بود.

او تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است و با نوحه ای به نام عمو عباس که به شدت مورد استقبال قرار گرفت، به شهرت زیادی رسید.

چه چیزهایی روی مداحی او تاثیر گذاشت؟

خود بنی فاطمه نقل کرده است که هنگامی که حدودا ۷ یا ۸ ساله بوده است در تلویزیون به تماشای مداحی ها میپرداخت. سپس سعی می‌کرد تا ان ها را حفظ کرده و خود بخواند. در مسجد محله شان هم یک مرد حضور داشت که چهره امام و شهدا را نقاشی می‌کرد. آن مرد گاهی اوقات برای من چیزهایی هم می‌خرید و می‌گفت که بخوان. روزی از روزها که به مسجد رفتم و دیدم آن مرد نیست. سراغ او را از دیگران گرفتم و آن‌ها گفتند که او شهید شده است. این موضوع باعث شده که حال من خیلی به هم بریزد. به این دلیل که او همیشه برای من چیزی می‌خرید و از من می‌خواست که برای او بخوانم.

به همین خاطر اهالی محل از من خواستم که برایشان بخوانم. من را بالای یک نیسان آبی گذاشتند و من یک شعر برای شهید خواندم .

چند نکته از زندگی شخصی مجید بنی فاطمه

در پایان بیوگرافی مجید بنی فاطمه باید بگوییم که او علاقه زیادی به مطالعه دارد و کتاب های عرفانی و شعر می‌خواند. همچنین گاهی کار تدریس هم انجام می‌دهد.

او در مداحی های خود کمتر از همتایانش به بحث های سیاسی می‌پردازد.

او مدت زیادی است که ازدواج کرده و دو پسر دارد.

به این فیلم رای دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.