دلیل محبوبیت سریال های نمایش خانگی چیست؟

0 696

انسان ها همواره به دنبال این هستند که بتوانند در اوقات فراغتشان از لحظه لحظه زمانشان لذت ببرند. برخی افراد معمولا برای تفریح به گردش می روند و زمانشان را در طبیعت سپری می کنند، برخی دیگر با دوستانشان وقت می گذرانند و برخی دیگر در خانه می مانند و فیلم تماشا می کنند.

هنگامی که شخصی تصمیم به دیدن فیلم می گیرد، توقع دارد داستانی جذاب را دنبال کند و سوژه غیر تکراری داشته باشد، متاسفانه سریال هایی که در تلویزیون پخش می شوند، اغلب سوژه هایی تکراری هستند و تصاویری از زندگی افراد سیاه بخت را نشان می دهد و همین موضوعات سبب شده اند که مردم بیشتر به سمت فیلم های خارجی، ماهواره و سینمای خانگی روی بیاورند.

سریال های ماهواره ای و یا سایر سریال های خارجی مناسب دیدن با خانواده نیستند، از این رو سریال های سینمای خانگی گزینه مناسب تری برای گذران اوقات فراغت با خانواده است.

چرا سریال های نمایش خانگی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند؟

سریال های نمایش خانگی اغلب قشر جوان را به سمت خود جذب می کنند. دلایل عمده ای می تواند وجود داشته باشد که چرا سریال های نمایش خانگی، طرفداران زیادی دارند، اما یکی از مهم ترین دلایل آن می تواند وجود بازیگران محبوب و سوپر استار ها در آن ها باشد، چرا که همانطور که می دانید افرادی مانند الناز شاکردوست، هومن سیدی، مهناز افشار، بهرام رادان و…کم تر در سریال های تلویزیونی نقش آفرینی می کنند، بنابراین افراد برای دیدن نقش آفرینی بازیگران محبوبشان مجبورند به سمت سریال های سینمای خانگی بروند، چرا که از این بازیگران در سریال های تلویزیونی دعوت نمی شود.

سریال های نمایش خانگی واقعیت های جامعه را بهتر نشان می دهند، برای مثال در سریال های تلویزیونی یک دختر با شال گردن نشانه بد بودن است، اما در نمایش خانگی این گونه نیست و همین موضوع خودش اهمیت زیادی دارد و بهتر است تلویزیون نیز در این جهت پیشرفت کند تا مخاطبانش را از دست ندهد.

پر بیننده ترین سریال نمایش خانگی

سریال های نمایش خانگی در هر بازه زمانی معمولا رقابت شدیدی با یکدیگر دارند و به دلیل اینکه برای خریدشان نیازی به تهیه دی وی دی نیست، شما حتی در حین سفر با تور باتومی ارزان می توانید با داشتن یک تلفن همراه آن ها را دانلود کرده و لذت ببرید.

محبوبیت یک سریال به عواملی مانند کارگردان، نویسنده، بازیگران و سناریو بستگی دارد، که هر چه قوی تر باشند، آن سریال طرفداران بیشتری خواهد داشت.

یکی از کارگردان هایی که معمولا سریال هایی پربیننده را وارد عرصه سینمای خانگی می کند، مهران مدیری است، که معمولا کسی توانایی رقابت با طرفدارانش را ندارد، اما در حال حاضر سریال قورباغه به کارگردانی هومن سیدی توانسته افراد زیادی را به خود جلب کند، چرا که داستانی جدید را به مخاطبین ارائه کرده است و همین موضوع در کنار بازیگران خوبی مانند نوید محمد زاده توانسته مخاطبین زیادی را برای این سریال بدست آورد و اوقات فراغت نسل جوان ایرانی را پر کند.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.