سرگذشت دوج کوین!

0 68

در اواخر سال ۲۰۱۳، یک مدیر تولید در سیدنی استرالیا، به نام جکسون پالمر دوج کوین را به‌عنوان یک ارز دیجیتال خلق کردند. او هدف خود از این کار را کنترل فضای خرید و فروش ارزهای دیجیتال اعلان کرد. در همین زمان برنامه‌نویسی به نام بیلی مارکوس هم در اورگان آمریکا بود که در آرزوی خلق یک ارز دیجیتال بود اما در زمینه تبلیغ تلاش های خود با مشکل روبرو بود.

مارکوس با پالمر ارتباط برقرار کرد و موفقیت او برای طراحی نرم افزار پایه برای دوج کوین را کسب کرد. این دو در تاریخ ۶ دسامبر ۲۰۱۳ ارز دیجیتال خود را عرضه کردند. تنها دو هفته بعد، ارزش این ارز با رشد حدود ۳۰۰ درصدی روبرو شد.

در حقیقت دوج کوین با لوگوی معروف خود که تصویری از نژاد سگ ژاپنی «شیبا اینو» است، در ابتدا خود را به عنوان یک شوخی و جک ارزی در مقابل بیت کویین مطرح کرد. اما فناوری این ارز در کنار عرضه بدون محدودیت آن (برخلاف بیت کوین)، به مذاق فعالان عرصه ارزهای دیجتال خوش آمد و باعث اقبال فعالان خرید و فروش ارزهای دیجیتال به آن شد.

امروزه دوج کوین با رشد ارزش بیش از ۵۰۰۰ درصدی خود، دیگر برای هیچ کس شوخی محسوب نمی شود. اما داستان این رشد باور نکردنی چیست؟

tnnw.ir/x7Lq3

به این فیلم رای دهید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.