کشور سریلانکا را بشناسیم

0 154

کشور سریلانکا در جنوب قاره آسیا و اقیانوس هند قرار گرفته است. این کشور از سمت جنوب با کشور هند همسایه می باشد.

نام رسم این کشور جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا است.

مساحت کشور سریلانکا حدود ۶۵٫۶۱۰ هزار کیلومترمربع می باشد. پایتخت کشور سریلانکا ، شهر کلمبو است. این کشور در جوار اقیانوس هند قرار گرفته است. در این کشور آثار تاریخی بسیاری وجود دارد و جاذبه های گردشگری آن بسیار زیاد است .هم چنین غذاهای این کشور بسیار خوشمزه می باشد .زیبایی و جذابیت این کشور کم نیست. کشور سریلانکا جزو کشورهای جزیره ای می باشد. این کشور زیبا در گذشته تحت استعمار بریتانیا بوده است.

برای سفر به این کشور لازم است یک سری اطلاعات از رستوران وهتل ها و مکان های دیدنی آن جا داشته باشید.

در قدیم به این کشور سلان هم گفته می شد شهرهای مهم این کشور بنتوتا و کندی است.

شهر کلمبو که پایتخت این کشور است به عنوان یک شهر تجاری شناخته می شود در این شهر مکان های دیدنی بسیار زیاد است و هر ساله  توریستان بسیاری به این شهر سفر می کنند و از آن دیدن می کنند و شهر  کندی این کشور هم دارای تپه های فلات می باشد که در آن مزرعه هایی از چای کشت می گردد. شهر بنتوتا هم جزو سواحل بسیار مهم این کشور به حساب می آید. مردمان این شهر به زبان سینهالی صحبت می کنند.

مکان های دیدنی کشور سریلانکا

  • شهر تاریخی سیگیریا
  • شهر تاریخی گاله
  • غار دامبولا
  • جنگل حفاظت شده سیناراجا
  • پارک ملی
  • پارک ملی یالا
  • پرورشگاه فییل پیناوالا

حواستان باشد اگر به این کشور سفر کردید حتماً از غذاهای محلی ان بخورید و لذت ببرید حتی هزینه غذاهای آن ها بسیار کم م یباشد بهترین زمان سفر به این کشور زمستان می باشد زیرا هوا در این کشور گرم است

واحد پول

واحد ول کشور سریلانکا، کرون است.

زبان

زبان رسمی این کشور سینهالی و تامیل می باشد.

آب و هوای سریلانکا

آب و هوای کشور سریلانکا استوایی است و بیشتر هوا گرم و خشک می باشد و بعضی از مناطق آن به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات بالا شرایط اب و هوایی مساعدتری دارند. بهترین زمان سفر به این منطقه، دراین کشور ماه اوریل تا نوامبر می باشد.

متأسفانه اقتصاد این کشور در قاره آسیا بسیار عملکرد ضعیفی دارد و بیشتر مردم به شغل کشاورزی مشغول می باشند.

غذاهای این کشور بسیار خوشمزه می باشند چند مورد از غذاهای این کشور را برای شما بازگو می کنیم:

خوروشت سبزیجات که دراین غذا از سبزیجات معطر استفاده می شود.

غذای کوتا کولا کندا که ترکیبی از سوپ و حلیم می باشد.

شهرهای مهم کشور سریلانکا

  • کلمبو
  • کندی
  • بنتوتا

سفر به سریلانکا

در صورتی که قصد سفر به سریلانکا را دارید، حواستان باشد برای سفر به این منطقه تمام جوانب را در نظر بگیرید. یعنی هم هتلی که انتخاب می کنید و هم مکان هایی که از آن بازدید می کنید بسیار مهم می باشد و سعی کنید غذاهایی را که انتخاب می کنید دارای کیفیت خوبی باشد تا در این سفر دچار مشکلات جسمانی نشوید. یکی از کارهایی که به شما کمک می کند تا سفر بهتری داشته باشید و از مسافرت به کشور سریلانکای ناشناخته احساس راحتی و امنیت بیشتری کنید، استفاده از بیمه مسافرتی است. آنچه درباره بیمه مسافرتی باید بدانید این است که زمانی که در سفر دچار مشکلات جسمی مثل بیماری یا حادثه شوید، بیمه سفر به شما کمک می کند تا بتوانید هزینه های درمان را در کشور سریلانکا پرداخت کنید. البته پوشش های دیگری هم در بیمه مسافرتی وجود دارد مثل گم شدن چمدان یا تأخیر در پرواز که هر کدام به نوبه خود می تواند در لحظات بحرانی راهگشا باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.